Skip to main content

KALİTE YÖNETİMİ

KALİTE POLİTİKAMIZ

Yemeklerimizi lezzet, görünüm, besin değeri açısından müşteri beklentilerine uygun kalitede üretmek ve hijyen koşullarına uygun dağıtmaktır.

Kalite politikamız, müşteri taleplerinin önemsenmesini ve bu taleplerin yasal gerekliliklerin de ötesinde yerine getirilmesini gerektirir. Tüm personelimizin müşteri beklentileri konusunda en üst düzeyde duyarlılığa sahip kişiler olarak yetiştirilmesi, eğitilmesi, bu anlayış ve felsefeyi benimsemesi esastır.

Kurumumuz, sunduğu ürün ve hizmetlerin kalite düzeyini daha da geliştirmek için sürekli olarak kendisini iyileştirmeyi, yeni teknolojileri takip etmeyi ve bunlardan uygun olanlarını en kısa sürede işletmeye kazandırmayı ilke edinmiştir.
AK-PAZ bu çerçevede, Kalite Yönetim Sistemimizin şartlarına uymayı ve bunu sürekli iyileştirmeyi, kalite politikasının takibi ve uygulanması konusunda her zaman ilkeli, tutarlı, sorumlu bir anlayış içinde hareket etmeyi taahhüt eder.

GIDA GÜVENLİĞİ ve HİJYEN

Hijyen ve Sanitasyon
Sağlık ve hijyen, yemek üretiminde, üzerinde titizlikle durulan iki konudur. Periyodik olarak pest kontroller yapılır. Tüm birimlerde ve üretim aşamalarında seçkin temizlik firmalarının ürünleri kullanılır, işletmenin temizlik ve dezenfeksiyonu belirlenen program doğrultusunda gerçekleştirilir.
Eğitim

Periyodik olarak portör ve sağlık kontrollerinden geçirilen uzman kadromuz, belirlenen zamanlarda hijyen, sanitasyon gibi temel konularda eğitim programlarına tabi tutulur. Laboratuvar Özenle seçilen hammaddeler ile üretilen yemeklerin, mikrobiyolojik analizleri ve tahlilleri, mikrobiyoloji laboratuvarımızda, gıda kontrol mühendisleri tarafından yapılır.
Depolama
Üretimin her aşamasında, kullanılan malzemelerin ısı kontrolleri ve mikrobiyolojik analizleri yapılır. Bu malzemeler, özelliklerine uygun farklı soğuk hava depolarında muhafaza edilerek, tazeliklerini korur.
Dağıtım
Hijyenik koşullarda modern araç ve gereçlerle hazırlanan yemekler, duyusal ve mikrobiyolojik kontrollerden geçirilir. Lezzet ve sıcaklığını yitirmeden, termobakslara konularak, ısı koruma özelliğine sahip, havalandırmalı, iç yüzeyi özel paslanmaz çelikle kaplı, yemek nakil aracımızla servis yerlerine ulaştırılıp müşterilerimizin beğenisine sunulur.

MARKALARIMIZ